Biuro Poznań
Biuro Poznań

Newsy

Sobomed > Newsy > Badania Holter

Badania Holter

W naszej ofercie wizyt domowych znajdują się m.in. badania holter.

Badanie Holter EKG
Jest to rodzaj badania Elektrokardiograficznego, ale przeprowadzany przez dłuższy okres czasu (24, 48, 72h aż do kilku tygodni). Niewielkie urządzenie z którego wychodzą kable z elektrodami, mocowane jest za pomocą paska. Samoprzylepne elektrody połączone kablami z urządzeniem są przyklejane do klatki piersiowej. W zależności od rodzaju badania jest ich 5 (Holter EKG 3 kanałowe) lub 10 (Holter EKG 12 kanałowe). Badanie jest nieinwazyjne, zupełnie bezbolesne, towarzyszyć może jedynie dyskomfort spowodowany kablami przy naszym ciele i urządzeniem na pasku.
Urządzenie jest zakładane i zdejmowane przez nasz personel, po czym lekarz kardiolog dokonuje analizy zapisu do 3 dni roboczych od zakończenia badania (za dodatkową opłatą można skrócić ten czas do max. 24h). Gotowy raport jest wysyłany do pacjenta drogą mailową (lub opcjonalnie pocztową).
Badanie można zamówić w formie wyjazdowej (personal przyjeżdża do domu/pracy zalożyć i zdjąć urządzenie) lub stacjonarnej (założenie i zdjęcie urządzenia następuje w naszej siedzibie).

Badanie Holter RR
Ten rodzaj badania rejestruje ciśnienie krwi. Urządzenie zamocowane na pasku i połączone z mankietem naramiennym monitoruje ciśnienie krwi wykonując pomiar co 15 minut w dzień oraz co 30 min w nocy. Taką diagnostykę często stosuje się w przypadku nieunormowanych wartości ciśnienia krwi, skoków ciśnienia, zasłabnięć. Pozwala też na obraz wartości ciśnienia krwi przez całą dobę, gdy nie mamy możliwości wykonywania samodzielne częstych pomiarów.
Tak samo jak w przypadku Holtera EKG urządzenie może być założone w formie wyjazdowej lub stacjonarnej. Do 3 dni od zakończenia badania lekarz wykonuje opis badania, który później jest dostarczany pacjentowi.

Zachęcamy do korzystania z naszych usług. W przypadku pytań, nasz personel chętnie na nie odpowie.

Szczegóły dotyczące cen znajdują się na stronie Wizyty domowe

Kontakt z nami

Ratownik zakładający aparat holter EKG w domu pacjenta.